SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları bölümünde; çocukluk çağında en sık doktora başvuru sebebi olan ateşli hastalıklar takip edilmektedir. Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, ishal ve idrar yolu enfeksiyonu vb. sık karşılaşılan hastalıklar tetkik ve takip edilmektedir.

Ayrıca günümüzde artan sıklıkla görülen çocukluk çağının döküntülü hastalıklarına, bulaşıcı hastalıklarına, hastane enfeksiyonlarına, konjenital enfeksiyonlara, kanser hastalarının zor enfeksiyonlarına, çeşitli nedenlerle  bağışıklık sistemi baskılanan çocukların fırsatçı enfeksiyonlarına ve/veya kazanılmış immünyetmezlik virüsü (HIV virüsü) taşıyan çocuk ve adölesanlara yönelik tetkik ve tedaviler planlanmaktadır.

Aşıyla korunabilen hastalıklara karşı bilgi verilmekte ve özel durumlar için (ameliyat sonrası, seyahat öncesi aşılama vb.) çocuklara özel aşı takvimleri düzenlenmektedir. Günümüzde hızla artan alerjik vakaların dirençli enfeksiyonlarına ve sık tekrar eden enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemi detaylı olarak araştırılmakta ve gerekli görüldüğünde enfeksiyon sıklığını/şiddetini azaltmak amacıyla yaklaşımlar uygulanmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Doktorları