SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Fulya Bağımlılık Merkezi’nde bağımlılığın tedavisi, kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun olarak özelleştirilen tedavi planı ile yürütülüyor. Ayaktan tedavi sunan merkezde, kişisel mahremiyet ön planda tutuluyor.

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezimizde sigara, alkol, esrar, eroin gibi bağımlılık yapıcı maddelerin yanı sıra kumar, internet, iş, alışveriş gibi davranışsal bağımlılıklar için de danışmanlık ve ayaktan tedavi hizmetleri veriliyor.

Merkezimizde, tedaviye uygun hastalarda arındırma sürecini hastane yatışı olmadan yakın takiple tamamlamayı amaçlıyoruz. Tedavi sürecinde bağımlılığa yönelten kaynakları araştırıyor ve psikoterapi hizmeti sağlıyoruz. 

Merkezimizde bağımlılık tedavisi için hafta içi mesai saatlerinin yanı sıra mesai saatleri dışında ve hafta sonu da hizmet veriliyor.

Bağımlılık, kişiyle beraber tüm ailenin etkisini hissettiği bir zorlu bir süreçtir. Dolayısıyla kişinin tedavi sürecine, yakınlarının ihtiyaçları da dahil oluyor. Tedavi sürecinde yakınların ihtiyaçlarının değerlendirilmesi ve destek sağlanması hem hastanın süreci hem de yakınların sağlığı açısından önemlidir. Sadece madde kullanımı sorun olduğunda değil, risk altındaki bireylere (örneğin ergenler) de uygun şekilde yaklaşılması gereklidir. 

Merkezimiz, bağımlılığa uzanabilecek tüm süreçte kişinin ailesi ve yakınlara yönelik bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri de sunuyor.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Bağımlılık Merkezi Bölümü Doktorları