SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Taksim Hastanesi
  • ODALARODALARHastanemizde standart oda ve suit oda bulunmaktadır.
  • OTOPARKOTOPARKHastanemizde otopark bulunmaktadır.
  • CAFECAFEHastanemizde Cafe Aplus hizmet vermektedir.
  • ATMATMHastanemizde ATM bulunmaktadır.
  • KUAFÖRKUAFÖRHastanemizde kuaför bulunmaktadır.
  • İBADETHANEİBADETHANEHastanemizde ibadethane bulunmaktadır.
  • HELİPORTHELİPORTHastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.
  • ULAŞIMULAŞIMHastanemize nasıl ulaşabileceğinizi görmek için lütfen tıklayınız.

Acıbadem Sağlık Grubu'nun yeni halkası Acıbadem Taksim Hastanesi genel amaçlı bir hastane olarak konumlandı. 2015 Ekim ayında hizmete açılan Acıbadem Taksim, tam teşekkülü bir hastane olarak hizmet veriyor.

Modern mimari

Şişli-Taksim bölgesinde, mimarisiyle semt siluetine farklı bir soluk katacak şekilde planlanan hastane, yaklaşık 24 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Doğal malzeme ve natürel renk seçimleriyle yalınlık ve dinginliğin hakim olduğu binada, Ressam Devrim Erbil'in eserlerine yer verilerek Taksim ve Beyoğlu'nun tarihi simgeleri kullanıldı. Hasta ve hasta yakınları için özel olarak tasarlanan, tamamen gün ışığı alan yüksek tavanlı ve bahçe özelliğine sahip bekleme alanları oluşturuldu. Giriş katında yer alan kafeterya bölümü ise ferah iç ve dış mekanları ile dikkat çekiyor.

Özel hasta bakım alanları

Tanı ve tedavi hizmetinin farklı aşamaları için tasarlanmış 99 yatak kapasiteli hastanede, 6 ameliyathane bulunuyor. Genel Yoğun Bakım Ünitesi'nde 2'si izolasyonlu 10 yatak, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde 1'i izolasyonlu olmak üzere 7 yatak kapasitesi bulunuyor.

Modüler Ameliyathane Sistemine sahip hastanenin ameliyathanelerinde modüler duvar sistemleri ve güncel teknolojili medikal ekipmanlar yer alıyor. Ameliyathanelerin iş akışı koordinasyonu ve optimizasyonu konusunda güncel IT çözümü olan "Insight" da hastanede kullanılan özellikli sistemlerden biri olarak öne çıkıyor.

Ayrı ambulans ve hasta girişleri olan Acil Servis'te resüsitasyon, cerrahi ve ortopedik girişim odalarına ek olarak; hastalar için özel müşahede bölümü bulunuyor. Acil servisteki hastaları konsülte etmesi sıklıkla gereken branşlar için bölümün içinde konumlandırılan muayene odalarıyla, acil hastalara en hızlı şekilde hizmet verilmesi amaçlanıyor.

Tıbbi Birimler

Tam teşekküllü bir hastane olan Acıbadem Taksim Hastanesi’nde Genel Cerrahi, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Kadın Doğum, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Göz, KBB ve Üroloji hizmet sunulan branşlar arasında.

Medikal Teknolojiler

Acıbadem Taksim Hastanesi'nin güncel medikal teknoloji cihaz parkında 3 Tesla MR, Tüm Vücut MR ve 3 Boyutlu Tomosentezli Mamografi bulunuyor.

Hasta güvenliği ön planda

Hastalar, tanı ve tedavisi hizmetlerini başka bir merkeze gereksinim duymadan hastane içinde alabiliyorlar. Ayrıca tüm üst uzmanlık dallarına erişebilmesi ve bütün bunları hastane içinde özelleştirilmiş alanlar ile minimal dolaşımla gerçekleşiyor. Bu hizmetlerin bir bütün olarak tasarlanması sayesinde hastalar, hasta güvenliğinin ön planda olduğu tanı ve tedavi hizmetlerini zaman kaybetmeden alabiliyorlar.

Özellikli Merkezler

Meme Sağlığı Merkezi Robotik Cerrahi Merkezi  Anorektal Hastalıklar Merkezi Obezite Merkezi
Omurga Sağlığı Merkezi

Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde birçok tıbbi birimi tek bir çatı altında toplayan "multidisiplinler" yaklaşımla tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı Özellikli Merkezler bulunmaktadır.

Medikal Cihazlar

da VINCI  3 TESLA MR TÜM VÜCUT MR FLASH CT
       
3 BOYUTLU TOMOSENTEZ ÖZELLİKLİ DİJİTAL MAMOGRAFİ

Odalar

Farklı İhtiyaçlara Özel Odalar

Hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış odalar bulunmaktadır. Tüm odalarımızda, hasta ve yakınlarının konforunu artıracak yerli yabancı kanalların izlenebileceği televizyondan internet hizmetine, hastaya özel diyet menüsünden gazete-dergi servisine kadar tüm ihtiyaçlara özel hizmetler sunulmaktadır.

A Tipi Suit Standart Oda

Otopark

Vale hizmeti verilmektedir.

ATM

Acıbadem Taksim Hastanemizin 1B katında Garanti Bankası ATM’si bulunmaktadır.

Kafeterya

Lezzetin Adresi: CafeAPlus

Taksim CafeAPlus, Türk ve dünya mutfağının zengin çeşitliliğini geniş ve ferah ortamında misafirlerine sunmaktadır. Diyet yemek çeşitleri, mevsime göre balık çeşitleri, zengin kahvaltı seçenekleri, birbirinden farklı pasta ve tatlılarının yanı sıra küçük misafirlerini düşünerek hazırladığı çocuk menüsüyle her yaştan kişinin damak tadına hitap etmektedir. Aplus menüsü için tıklayınız.

Kuaför

Hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurulan Acıbadem Taksim Hastanesi'nde profesyonel bir ekip tarafından kuaförlük hizmeti de sunulmaktadır.

Hastalığı nedeniyle kuaför salonuna gelemeyen misafirler, kuaförlük hizmetini odalarında da alabilmektedir. Hastanemizde doğum yapan annelere özel, bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz fön çekimi yapılmaktadır.

İbadethane

İbadethanelerimiz hastanemizin 3B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

Heliport

Hastanemizde helikopter pisti bulunmamaktadır.

Ulaşım

Özel Aracınız ile Geliyorsanız

Tem otoyolunu tercih ederseniz; Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçtikten sonra Taksim tabelalarını takip ederek Beşiktaş Taksim göbeğinden sağa dönünüz. Talimhane yokuşundan çıkarken sağda hastanemize ulaşabilirsiniz.


D100 (E5) Otoyolunu Tercih Ederseniz

Boğaziçi Köprüsünü geçtikten sonra, Beşiktaş sapağından Taksim istikametine ilerleyin. İnönü Stadından sağa girip Taksim tabelalarını takip ediniz. Taksim-Şişli-Aksaray tabelasından sağdan giriniz. Kasımpaşa tabelasından düz aşağıya inip ilk soldan girdiğinizde Acıbadem Taksim Hastanesine ulaşacaksınız.


Nişantaşı Yönünden Geliyorsanız;

Divan Otelin karşı yolundan içeri giriniz. Yol bitiminde sola dönünüz. Hastanemize ulaşmış olacaksınız.


Metro ile Geliyorsanız

Metro ya da Taksim-Kabataş Füniküler (TTK1) hattı ile Taksim Meydanında indikten sonra metro çıkışını arkanıza alacağınız şekilde yönünüzü belirlediğinizde Yapı Kredi Bankasını göreceksiniz. Yapı Krediden içeriye doğru ilerleyip ilk sağdan dönüp ana caddeye çıktığınızda ve tekrar sağa doğru yürüdüğünüzde hastanemize ulaşmış olacaksınız.


Otobüs ile Geliyorsanız

87 Edirnekapı Taksim

SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı Taksim

253 Batı Ataşehir Mecidiyeköy Taksim

76T İspartakule Bizimevler Taksim

35C Kocamustafapaşa Taksim

77MT Mecidiyeköy Edirnekapı Taksim

96T Atatürk Havalimanı - Taksim

hatlarını kullanarak Taksim durağında indikten sonra Taksim Meydanında Yapı Kredi Bankasını göreceksiniz. Yapı Krediden içeriye doğru ilerleyip ilk sağdan dönüp ana caddeye çıktığınızda ve tekrar sağa doğru yürüdüğünüzde hastanemize ulaşmış olacaksınız.

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.

Ziyaret Saatleri: Ziyaret saatlerimiz her gün 10.00-22.00 arasındadır. Olası sağlık risklerini düşünerek lütfen 6 yaşın altındaki çocukları ziyaretçi olarak kabul etmeyiniz.

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir.

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

 

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...