SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


International Hastanesi
  • ODALARODALARHastanemizde standart oda ve suit oda bulunmaktadır.
  • OTOPARKOTOPARKHastanemizde otopark bulunmaktadır.
  • CAFECAFEHastanemizde Cafe Aplus hizmet vermektedir.
  • ATMATMHastanemizde ATM bulunmaktadır.
  • KUAFÖRKUAFÖRHastanemizde kuaför bulunmaktadır.
  • İBADETHANEİBADETHANEHastanemizde ibadethane bulunmaktadır.
  • HELİPORTHELİPORTHastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.
  • ULAŞIMULAŞIMHastanemize nasıl ulaşabileceğinizi görmek için lütfen tıklayınız.

İlklerin Hastanesi 

Türkiye’nin modern sağlık hizmetleri alanında ilklerinden olan ve International Hospital markasıyla 1989 yılında hastalarını kabul etmeye başlayan hastane, 2005 yılında Acıbadem Sağlık Grubu’na katıldı. 2014 yılında Acıbadem International Hastanesi adıyla hizmet sunmayı sürdüren hastane, açıldığı günden bu yana yabancı uyruklu hastaların da başvurdukları bir adres haline geldi.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem International Hastanesi, SGK kapsamında; Acil, Çocuk Onkolojisi, Doku ve Organ Nakli (Böbrek Nakli), Kardiyoloji ve KVC alanlarında anlaşmalı olarak hizmet sunuyor. 

19.000 M² Kapalı Alan

 

19.000 m²’lik kapalı alana sahip Acıbadem International Hastanesi’nin 2006 yılında başlayan yenilenme süreci kapsamında tüm poliklinik alanları, hekim muayene odaları ve yatan hasta katları, hem hastalar hem de çalışanlar açısından daha konforlu hale getirildi. Acıbadem International Hastanesi’nde; 26’sı yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 99 adet hasta yatağı; ayrıca 22 adet de hasta gözlem yatağı bulunuyor.

Medikal Teknolojiler

Acıbadem International Hastanesi’nin tanı ve tedavi birimlerimde kullanılan medikal cihaz parkında Meme Ultrasonografi ve Doppler, Tüm Vücut MR, Kardiyak Tomografi, Telemetri Sistemi, 3 Boyutlu Panoramik Röntgen ve CEREC cihazı yer alıyor.

Tıbbi Birimler

Organ Nakli Merkezi birimi kapsamında böbrek nakli konusuna yoğunlaşan International Hastanesi’nde Kalp Sağlığı, Tüp Bebek ve Meme Sağlığı alanında yoğunlaşmış tıbbi birimlerde hizmet veriliyor.

Tıbbın birçok branşında hizmet sunmayı sürdüren hastanede Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Nükleer Tıp, Radyoloji, Menopoz Polikliniği birimlerinin yanı sıra Ayaktan Kemoterapi Ünitesi, Uyku Laboratuvarı ve Kateter Laboratuvarı da bulunuyor.  

Yoğun Bakım Üniteleri

Acıbadem International Hastanesi'nde kuruluşundan itibaren yoğun bakım alanında çeşitli yatırımlar yapıldı. Bu çabaların sonucu yoğun bakım üniteleri (Genel yoğun bakım, açık kalp cerrahisi yoğun bakım, koroner yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakım) oluşturuldu. Bu ünitelerin yanı sıra acil gözlem yatakları ve koroner anjiyo sonrası gözlem üniteleri de hastanede konumlandı.  Ayrıca, hasta mahremiyetini sağlayabilmek için yoğun bakım servislerinde hastaya özel yoğun bakım odası düzenine geçildi. Hastanede halen 26 yoğun bakım yatağı bulunuyor.

Özellikli Merkezler

Kalp Sağlığı Merkezi Organ Nakli Merkezi Tüp Bebek Merkezi Meme Sağlığı Merkezi

Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde birçok tıbbi birimi tek bir çatı altında toplayan "multidisiplinler" yaklaşımla tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı Özellikli Merkezler bulunmaktadır.

Medikal Cihazlar

TÜM VÜCUT MR DSA (Dijital Anjiyografi) ENDOULTROSONOGRAFİ

Odalar

Farklı İhtiyaçlara Özel Odalar

Hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış odalar bulunmaktadır. Tüm odalarımızda, hasta ve yakınlarının konforunu artıracak yerli yabancı kanalların izlenebileceği televizyondan internet hizmetine, hastaya özel diyet menüsünden gazete-dergi servisine kadar tüm ihtiyaçlara özel hizmetler sunulmaktadır.

Suit Oda Standart Oda Engelli Odası  

Otopark

Acıbadem International Hastanesi'nde, yatan hastalar tek araba için geçerli olmak üzere otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabilirler. Diğer hasta ve ziyaretçilerimize verilen otopark hizmeti ise ücretlidir.

Otoparkta ayrıca vale hizmeti de bulunmaktadır.

ATM

International Hastanesi'nin zemin katında Yapı Kredi bankasına, otopark alanında ise Garanti Bankası’na ait ATM bulunmaktadır.

Kafeterya

Lezzetin Adresi: CafeAPlus

Acıbadem International Hastanesi CafeAPlus, Türk ve dünya mutfağının zengin çeşitliliğini geniş ve ferah ortamında misafirlerine sunmaktadır. Diyet yemek çeşitleri, mevsime göre balık çeşitleri, zengin kahvaltı seçenekleri, birbirinden farklı pasta ve tatlılarının yanı sıra küçük misafirlerini düşünerek hazırladığı çocuk menüsüyle her yaştan kişinin damak tadına hitap etmektedir. CafeAPlus, geniş ve ferah oturma alanı, tasarımı, hizmet kalitesi ve güler yüzlü çalışanlarıyla misafirlerinin mümkün olduğunca kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamaktadır. Aplus menüsü için tıklayınız.

Kuaför

Hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurulan Acıbadem International Hastanesi'nde profesyonel bir ekip tarafından kuaförlük hizmeti de sunulmaktadır.

Hastanemizde hafta içi 09:00 - 15:00, cumartesi günleri ise 09:00 - 14:00 saatleri arasında kuaför hizmeti verilmektedir. Hastalarımız kuaför bakım hizmetlerini odalarında veya 3B katında bulunan kuaför salonunda alabilmektedir. Hastanemizde doğum yapan annelere özel, bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz fön çekimi yapılmaktadır.

Kuaförlük hizmetlerimizden yararlanmak ve randevu almak için 212 468 40 31 - 212 468 46 71'i ya da 4031 ve 4671'i odanızdan dahili olarak arayabilirsiniz.

İbadethane

İbadethanelerimiz hastanemizin - 2B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

Heliport

Hastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Ulaşım

Özel Aracınız İle Geliyorsanız

TEM otoyolunu tercih ederseniz, havaalanı sapağından Yeşilköy istikametine dönmeniz gerekir. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Şirinevler Köprüsü'ne kadar gelip Ataköy istikametine dönmeli ve sahil yoluna çıkarak Yeşilköy'e ulaşabilirsiniz. Özel aracı ile gelen hastalarımız için ücretli otoparkımız mevcuttur.

Otobüs İle Geliyorsanız

Bostancı,Kadıköy ve Yenikapı'dan hareket eden deniz otobüslerini kullanarak Bakırköy'e gelebilir, oradan da taksi, tren, minibüs, otobüs ya da dolmuşları kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz..

Deniz Otobüsü İle Geliyorsanız

Bostancı,Kadıköy ve Yenikapı'dan hareket eden deniz otobüslerini kullanarak Bakırköy'e gelebilir, oradan da taksi, tren, minibüs, otobüs yada dolmuşları kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilememektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.

Ziyaret Saatleri: Ziyaret saatlerimiz her gün 10.00-22.00 arasındadır. Olası sağlık risklerini düşünerek lütfen 6 yaşın altındaki çocukları ziyaretçi olarak kabul etmeyiniz.

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir.

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

 

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...