SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Faruk Medical City
  • ODALARODALARHastanemizde standart oda ve suit oda bulunmaktadır.
  • OTOPARKOTOPARKHastanemizde otopark bulunmaktadır.
  • CAFECAFEHastanemizde Cafe Aplus hizmet vermektedir.
  • ATMATMHastanemizde ATM bulunmaktadır.
  • KUAFÖRKUAFÖRHastanemizde kuaför bulunmaktadır.
  • İBADETHANEİBADETHANEHastanemizde ibadethane bulunmaktadır.
  • HELİPORTHELİPORTHastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Kuzey Irak’ın Süleymaniye kentinde 2014 Nisan ayından kapılarını açan Faruk Medical City, tıbbın tüm branşlarında hizmet sunan genel amaçlı bir hastane olarak konumlanıyor.

Faruk Holding tarafından 200 milyon dolar maliyet ile 70 bin metrekare alan üzerine kurulan Faruk Medical City’nin işletme ve yönetimi Acıbadem Sağlık Grubu tarafından yürütülüyor. Hastane, Süleymaniye ve çevre illerin yanı sıra Irak’ın diğer bölgelerine de sağlık hizmeti sunuyor.

11 Ameliyathane, Tam Donanımlı Yoğun Bakım Üniteleri

Faruk Medical City’nin geniş bir alana konumlanan sağlık kompleksinde, 210 hasta yatağı, 3’ü VIP süiti olmak üzere toplam 21 modern donanımlı süit oda ve 120 tam donanımlı tek kişilik hasta odası bulunuyor.

Hastane, ileri bilgi teknolojileri ile yönetilen 11 özellikli ameliyathaneye sahip. Ameliyathanelerin elektrikten ışıklandırmasına, kameralardan ses sistemine kadar tüm teknik donanımı, IT (information tecnology) tabanlı ve dokunmatik ekranların bulunduğu bir sistem üzerinden yönetiliyor. Bu sistem sayesinde kendi aralarında görüntülü ve/veya sesli görüşme sağlanabilen ameliyathanelerden 3 boyutlu veri aktarımı yapılabiliyor. Böylece ameliyatlar, 120 kişilik konferans salonundan canlı olarak da izlenebiliyor.

Hastanede 6’sı açık kalp cerrahisi, 6’sı genel yoğun bakım, 6’sı koroner yoğun bakım hizmeti, 5 yeni doğan yoğun bakım hizmeti olmak üzere uluslararası standartlarında yoğun bakım hizmetleri veriliyor.

Tıbbi Birimler

53 klinik hizmetinin yanı sıra obeziteden böbrek nakline 24 özellikli merkeze sahip hastane, uluslararası tecrübeye sahip hekim ve hemşireler başta olmak üzere 400 kişilik ekibi ile hizmet veriyor.

Faruk Medical City’de Böbrek Nakli, Meme Sağlığı, Omurga Sağlığı, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı ve Kalp ve Damar Cerrahisi merkezlerinde multidisipliner yaklaşımla hastalara hizmet sunuluyor.

Tıbbi branş ve hizmetler arasında; Obezite Cerrahisi, Genel Cerrahi, Onkolojik Cerrahi, Kardiyoloji ve İnvaziv Kalp Hizmetleri (Anjiyo Laboratuvarı), Uyku Bozuklukları Merkezi, Beslenme ve Diyet Kliğini, Alerji ve İmmünoloji Kliniği, Göğüs Hastalıkları Kliniği ve Solunum Fonksiyon Laboratuvarı, Alerji Testleri, Bronkoskopi yer alıyor.

Medikal Teknolojiler

Hastanenin medikal cihazları arasında DSA (Dijital Anjiyografi), Tüm Vücut MR, Flash CT 3D Tomosentezli Mamorafi cihazları yer alıyor. Hastane bünyesinde güncel teknolojiye sahip radyoloji bölümü ve tam donanımlı laboratuvar mevcut.

Çok Dilli Hizmet

Faruk Medical City; Filipinler, Hindistan, Malezya, Türkiye, Sri Lanka, Nepal, Ürdün, Danimarka, Amerika gibi ülkelerden çalışanlarıyla, çok kültürlü bir çalışma ortamına sahip. Tıbbi hizmetlerde İngilizce ana dil olarak kullanılırken, hastaların ihtiyacı halinde Arapça, Kürtçe (Sorani, Kırmanj lehçeleri), Türkçe, Fransızca tercüme destekleri veriliyor

Medikal Cihazlar

DSA (Dijital Anjiyografi) TÜM VÜCUT MR FLASH CT EXCIMER LAZER
ENDOULTROSONOGRAFİ 3 BOYUTLU TOMOSENTEZ ÖZELLİKLİ DİJİTAL MAMOGRAFİ

Odalar

Farklı İhtiyaçlara Özel Odalar

Faruk Medical City Hastanesinde hasta odaları, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konforda özel olarak tasarlanmıştır. Faruk Medical City’de 210 hasta yatağı, 3’ü VİP Suit olmak üzere toplam 21 modern donanımlı suit oda ve 120 tam donanımlı tek kişilik hasta odası bulunmaktadır.


Otopark

Faruk Medical City Hastanesinde, misafirler için ücretsiz otopark hizmeti veriliyor. Hastane kompleksinde 175 araçlık otopark alanı bulunuyor.

ATM

Faruk Medical City Hastanesinde Byblos Bank anlaşmalı ATM'ler bulunuyor.

Kafeterya

Hastanenin giriş katında hastalar ve yakınları için hizmet veren bir adet kafeterya yer alıyor.

Kuaför

Hastanede kuaför salonu bulunmuyor ancak hastalardan talep geldiği takdirde bu hizmet dışarıdan sağlanıyor.

İbadethane

Hastane içerisinde tüm din ve inanç mensupları için 1 adet kapalı ibadethane mevcuttur. Hastalara aynı zamanda dini hizmetlerden yararlanabilmeleri adına din görevlisi sağlama hizmeti de sağlanıyor.

Heliport

Hastanede Ambulans Helikopterlerin inişi için 1 adet helikopter pisti bulunuyor. Faruk Medical City Hastanesi acil durumlarda hastaların uzak bir noktadan hastaneye transferi için uluslararası standartlarda hava ambulans helikopter transfer işlemlerini gerçekleştiriyor.