SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


City Clinic Cancer Center
  • OTOPARKOTOPARKHastanemizde otopark bulunmaktadır.
  • CAFECAFEHastanemizde Cafe Aplus hizmet vermektedir.
  • ATMATMHastanemizde ATM bulunmaktadır.

Sofya'da bulunan Acıbadem City Clinic Cancer Center 2015 yılının sonunda hizmete girdi. Acıbadem City Clinic Cancer Center güncel tanı ve tedavi yöntemleri ve medikal teknolojileri ile kapsamlı kanser tedavisi sunan tam teşekküllü bir hastane olarak konumlanıyor.

2016 yılında City Clinic Group ve Tokuda Group’un Acıbadem Sağlık Grubu tarafıdan satın alınmasıyla birlikte, Acıbadem City Clinic Cancer Center 5 ülkedeki Acıbadem Hastanelerinin tüm departmanlarında işbirliği içerisinde çalışmaya başladı. Bu, sağlık hizmetlerinde mükemmelliyeti sunma amacıyla, yüksek kalitede bilimsel sonuçların elde edilmesi ve özellikle bilimsel araştırmaların, sağlık hizmetlerinin ve eğitimin geliştirilmesi ve bütünleştirilmesi ile sonuçlandı.

JCI Akreditasyonu

Grubun en yeni hastanesi olan Kanser Merkezi sağlık sektöründe bir ilk olarak hizmete açıldıktan hemen sonra altı aydan daha kısa bir sürede JCI tarafından sağlık hizmetleri kalitesinde ve hasta güvenliğinde en yüksek standartlar akreditasyonunu almaya hak kazandı.

Kanser Tedavisine Özel Tasarım

Acıbadem City Clinic Cancer Center 8 katlı bir binada yer alıyor ve 10.000 metrekarelik toplam alana sahip. 54 yataklı kapasitesi her hastanın özel odada kalmasına olanak sağlıyor. 

Hastane binası, büyük hastane tesislerinin yapımı konusunda uzmanlaşmış dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Amerikan bir mimarlık firması olan HKS tarafından tasarlandı. Acıbadem City Clinic Cancer Center binasında uygulanan konsept, dünyanın önde gelen kanser merkezi olan Teksas'daki MD Anderson Cancer Center model alacak şekilde geliştirildi.

Medikal Teknolojiler

Hastanede bulunan tam donanımlı güncel teknoloji tanısal görüntüleme cihazları, 3D tomosentezli dijital mamografi, 4D Meme Ultrasonografisi, EUS (Endoskopik ultrasonografi), Tomoterapi HDA, Spect CT, Pet-CT ve Tüm Vücut MR'ı içeriyor.  Tüm tümör türlerinin tedavisinde TrueBeam STx ve Brakiterapi gibi modern radyoterapi yöntemleri kullanılıyor.  

Tıbbi Birimler

Hastanede, yüksek kalitede iki doğrusal hızlandırıcı ve brakiterapi sistemi bulunuyor. Kanser tedavisi Tıbbi Onkoloji, Radyoterapi ve Radyocerrahi, Nükleer Tıp, Tanısal Görüntüleme, Gastroenteroloji, Klinik Patoloji ve Tıbbi Genetik branşları altında sunuluyor.

Hastalar ve aileleri için rehabilitasyon ve psikolojik tedavi gibi tıbbi olmayan destek hizmetleri de veriliyor.

Acıbadem City Clinic Cancer Center’ın Tıbbi Onkoloji bölümü her türlü tanı, evreleme ve tedavi hizmetlerini sunarken ve tüm solid tümör çeşitlerinin takibi yapılıyor. Bölüm modern kemoterapi, hormonal terapi, immünoterapi ve hedefe yönelik tedavi hizmetleri sunuyor.  

Hastanede, etkili ve güvenli kemoterapi uygulanmasını amaçlayan günlük ve hastane yatışlı kemoterapi tesisleri bulunuyor. Tarama, tedavi ve ilaç açısından kişiselleştirilmiş kanser tedavisi her bir hasta için takip ediliyor.

Tıbbi Genetik ve Klinik Patoloji bölümleri, tanı ve hastaya uygun tedavi yaklaşımının seçimi konusunda entegre bir süreç yürütüyor.

Erken tanı için hastanenin tüm birimlerinde gelişmiş tarama yöntemleriyle kanserin önlenmesi ve taranmasına yönelik uygulamalar yapılıyor.

Hastanenin Tıp Merkezinde Genel Cerrahi, Kardiyoloji, Jinekoloji, Üroloji, Ortopedi ve Travmatoloji ve Dermatoloji bölümlerinde günlük tedavi hizmetleri sunuluyor.

Acıbadem City Clinic Cancer Center’ın tıbbi kadrosu 250'den fazla hekim ve sağlık uzmanından oluşuyor.

Kanser Tedavisinde Multidisipliner Yaklaşım

Kanser hastalığının karmaşıklığı ve yetkin uzmanlığın gerekliliği nedeniyle vakalarla ilgili yaklaşımlar multidisipliner toplantılar aracılığıyla planlanıyor. Tüm vakalar bu Tümör Konseyi toplantılarında tartışılıyor ve Acıbadem City Clinic'in tüm uzmanları hastanın mevcut durumu ile gelecekteki tedavisi konusunda kişisel katkılarını sunuyor.

Acıbadem City Clinic Cancer Center, hastaların tedavi sürecine aile üyelerinin de katılmasını teşvik ediyor. Akrabalar ve arkadaşlar evde yapılacak bakımla ilgili eğitim alıyor. İlave bir Sosyal Hizmetler Merkezi hastalara ve ailelerine yönelik fiziksel ve duygusal destek sağlıyor.

Özellikli Merkezler

Onkoloji Merkezi      

 

Medikal Cihazlar

TRUEBEAM Spect CT Spect CT PET CT
TÜM VÜCUT MR 3 BOYUTLU TOMOSENTEZ ÖZELLİKLİ DİJİTAL MAMOGRAFİ 4 BOYUTLU MEME ULTRASONOGRAFİ ENDOULTROSONOGRAFİ

Otopark

Acıbadem City Clinic Cancer Center'ın hastane ziyaretçilerinin ücretsiz kullanacağı otoparkı bulunuyor.

ATM

Hastanede ATM bulunuyor.

Kafeterya

Hastanede kafeterya ve restoran yer alıyor.